Emocje to cały szereg wydarzeń, to system, to komunikacja naszego ciała i umysłu. Nie uciekaj od nich, pozwól im żyć i pozwól im pokazać kim jesteś i co Cię boli …
Poleć szybowcem przez galaktykę, zbierając jedną po drugiej jak gwiazdy, aż do wnętrza czarnej dziury …

Emocje cechuje pewien schemat, ciąg zdarzeń…
Nasz umysł spycha jednak ten cały schemat do podświadomości, żeby przypomnieć o sobie w podobnym momencie twojego życia, a czasami w zupełnie innym, ale jakiś wspólny mianownik pomiędzy dwoma doświadczeniami powoduje, że zapala się w Tobie iskra, ta wspólna emocja, a za nią idzie cały szereg zachowań i interpretacji, które tworzy Twój umysł na podstawie doświadczeń z przeszłości.

emocje

Gdy pojawia się w Twoim życiu przykre doświadczenie jak śmierć bliskiej osoby, odrzucenie, strata, rozczarowanie – twój mózg zapamiętuje to zdarzenie i łączy je z emocjami, które wyraźnie czujesz w swoim ciele.
To doświadczenie wraca do ciebie w postaci emocji, ODCZUWALNEJ W KTÓRYMŚ MIEJSCU W TWOIM CIELE. 

Wydaję Ci się, że emocje są niezdefiniowane np. lęk, smutek, frustracja, że pojawiają się znikąd, że wpadasz w depresję, że stresujesz się tak, że boli Cię serce, że boisz się dużego skupiska ludzi, do tego stopnia, że paraliżuje Twoje ciało. Czujesz, że nie znasz jednak przyczyny …
Tymczasem KAŻDA emocja ma swoje źródło.  Nie wiesz o tym, BO została zepchnięta w obszary mózgu, których nie znasz. Żeby je poznać musisz w nie wejść! 

emocje

Pierwszym etapem jest zadanie sobie pytania: Czy chce? 

Jest to słowo klucz do uzyskania tego czego się w życiu po prostu Chcę.
Żeby odrzucić słowa nie mogę i boję się i zamienić je na: Chcę i nie chcę.
Na słowa, których uważne stosowanie jest przedłużeniem procesu uzdrawiania i kierowania uwagi na TU i przejęcie kontroli nad sobą, bo mówienie BOJĘ SIĘ, STRESUJĘ SIĘ, JESTEM SMUTNY wskazuje na to, że to EMOCJE kierują Tobą. 

Podejmij decyzję, najlepiej czym prędzej, żeby uniknąć wewnętrznego konfliktu. 

Zostajesz w niewiedzy czy wybierasz KOSMOS?

emocje
ISLANDIA, kliknij po więcej zdjęć

Jeśli wybierzesz niewiedzę i nawarstwianie się traum zostań tam i módl się, żeby nie skończyły się dla Ciebie depresją, zaburzeniami osobowości lub inną “chorobą”, która wynika z niewiedzy, z braku chęci naszego umysłu do współpracy, do poznania prawdy, bo umysł lubuję się w rozpamiętywaniu, obwinianiu, tworzeniu błędnych schematów. 

Są techniki, które pozwalają odtworzyć “zdarzenie”, korzystają z nich psychoterapeuci, nauczyciele filozofii i religii wschodu, parapsychologowie, uzdrowiciele, szamani … wreszcie sam Ty możesz z tym pracować w taki sposób jaki opiszę poniżej. BO JESTEŚ KOSMOSEM!

Chcę to wytłumaczyć tak, żebyś zrozumiał w jednym przekazie, bo mi zajęło to przekopywanie się przez stosy książęk od filozofii po ezoterykę, codzienny rytuał medytacji, czasami kilka razy dziennie, przez pół roku, przechodzenie przez całą masę czarnych dziur – pewnie znasz to uczucie, jak wciąga Cię ciemność, zaczynasz czuć ucisk w klatce piersiowej, leję się morze łez, ale nie wiesz jak i dlaczego, albo wiesz coś, ale nie wiesz wszystkiego, bo myślisz, że jedynym rozwiązaniem jest ucieczka, więc uciekasz, bo Twój umysł boi się czarnej dziury, nie chcę Tam wlecieć, bo nie wie co jest po drugiej stronie…

Tymczasem na końcu czarnej dziury kryję się coś najcenniejszego dla człowieka – WIEDZA. 

emocje

Wiedza, która pozwala nam zrozumieć i zaakceptować i już żadna czarna dziura nie będzie Cię wciągać … przynajmniej dopóki nie pojawi się kolejna trauma, ale jak już przelecisz kilka czarnych dziur to będziesz wiedział jak przejść i tą następną. Uwolnisz się od przeszłości, od tego co ma nad Tobą kontrolę. Będziesz tu i teraz z oczami dookoła głowy jak sowa, widząca w ciemności, z uwagą skierowaną w przyszłość.

Wyobraź sobie, że jesteś jak dochodzeniowiec, detektyw, przeprowadzasz śledztwo 😉 Różni Cię od detektywa fakt, że śledztwo dotyczy Ciebie, czyli Twojej świadomości (bo to jedyne co znasz, to co wiesz,  widzisz i czujesz w tym momencie)
Jesteś ofiarą, a sprawcą jest podświadomość, której nie widzisz i nie wiesz co się w niej kryje, a jej narzędziem do zabijania jest emocja. Na szczęście to narzędzie, pozwoli Ci odkryć sprawcę. 

Stwórz portret psychologiczny swojej podświadomości. Poczuj jaką emocje Ci pokazuję i zastanów się w jakim momencie. Poczuj mocno tę emocję, daj jej zaistnieć, nie uciekaj. 

Tak, ona boli i ma boleć jeszcze mocniej. To trudno wytłumaczyć, ale jak w to wejdziesz będziesz wiedział o co chodzi. Możesz wić się z bólu lub gryźć ściany. Im szybciej dojdziesz do tego co Cię psuję od środka tym szybciej się uwolnisz i będziesz oddychał napełniając płuca w pełni, bez ucisku w klatce piersiowej. Wyjdziesz na deszcz i zaczniesz łapać go do buzi jak dziecko. Poczujesz pełną radość.

Zobacz jaka emocja się uruchomiła i w jakim momencie, gdzie ją czujesz w ciele, co Ci przypomina, sięgnij do wszystkich scen z przeszłości. Przejrzyj je i przypomnij sobie co wtedy czułeś. Oddaj się temu.  Zobacz cały szereg zdarzeń. Zobacz zdarzenie najdalej w przeszłości, by potem przejść do następnego, w którym czułeś dokładnie to samo. 

Daj temu istnieć w całej ciemnej chwili, a potem po prostu poczuj ulgę, jak schodzi z Ciebie ciężar, który nosiłeś latami, narzędzie, które Cie zabijało powoli, nagle znika, rozpuszcza się. Oddychasz w pełni … i wtedy zaczynasz czuć, że jest tego więcej i wtedy wiesz co robić. 

emocje

Emocje są naszym wyróżnikiem, są naszym narzędziem, są naszym drogowskazem, są nami, ale nie pozwól im przejąć kontroli …
Tak działa nasz umysł: przywiązuje się, uwielbia czepiać się rzeczy, których nie ma, uwiązuje się do przeszłości i kocha się w wyobrażaniu przyszłości. Masturbuje się na myśl o katastrofie. Robi tak, bo daje ci sygnał, żebyś wszedł głębiej, wyczyścił pamięć, wyczyścił system, usunął niepotrzebne pliki, a raczej zobaczył je, pozwolił im zostać w przeszłości, wyciągnąć wnioski z lekcji, zapamiętać cudowne i programować się na nowe, najlepiej same dobre doznania, które pozwolą Ci obronić system w przypadku WIRUSA …

CHODŹ NA FACEBOOKA PO KOSMICZNE TREŚCI!
http://WWW.FACEBOOK.COM/FOURTHESAMEFINGERS

I INSTAGRAMA PO KOSMICZNE ZDJĘCIA!
http://WWW.INSTAGRAM.COM/FOURTHESAMEFINGERS

Written By

Four The Same Fingers

Wyobraź sobie małą dziewczynkę w kucykach, która siedzi na dywanie przed telewizorem i ogląda jeden film za drugim, a za nią toczy się życie. Wpatrzona w ekran nie widzi nic poza ruchomymi obrazami, a jej umysł pożera historie jedna za drugą. To ja. Piszę historie i tworzę obrazy odkąd pamiętam. Filmowe, fotograficzne i te w mojej głowie. Ta umiejętność to mój silny potencjał. Wykorzystuję go w swojej sztuce i w pomaganiu innym zauważyć, że nasze życie to film, do którego scenariusz piszemy sami, a każdą scenę możemy sobie wyobrazić, bo nasz umysł ma przepiękny dar tworzenia obrazów.