WŁOSKIE WAKACJE CZ.2 – FLORENCJA

Włochy są piękne, ale dość monotonne. Każde miasto to miasto pasty, miłości, sztuki i mody. Bo po prostu Włosi lubią dobrze zjeść, dobrze się ubrać i inspirowani sztuką dobrze się kochać ….:) – strasznie to nudne 😉

Florencja mam wrażenie to z tych wszystkich aspektów życia miasto sztuki albo miłości… sama nie wiem bo tu jedno wyrasta z drugiego.  To Dante przypomina nam na każdym kroku o szaleństwie zakochania to znów galerie pękają w szwach od arcydzieł największych nazwisk świata sztuki – Botticelli, Michał Anioł Buonarroti, Rafael Santi, Leonardo Da Vinci….

Wszystkie ukryte w mrocznych zabytkach Medyceuszy,  mecenasów sztuki … podobno ..

Galeria Uffizi

Pamiętajcie, w wakacje trzeba rezerwować bilety z kilkudniowym wyprzedzeniem. Rezerwacja  kosztuje sporo, ale jeśli chcecie ominąć kilkugodzinne kolejki to warto kupić bilety online. Oczywiście, jeśli szkoła florencka jest dla Was obojętna i obce są Wam Narodziny Wenus Boticellego, Czy teżWenus z Urbino Tycjana to rzeczywiście odpuście sobie. Jednakże jeśli sięgniecie do pierwszej lepszej literatury o sztuce, a najlepiej O SZTUCE Gombricha to uznacie na pewno, że Galeria Uffizi i Galeria Akademii to obfitujące w najbardziej intrygujące dzieła na świecie.

Na Ponte Vechio, czyli najstarszym kamiennym moście w Europie królowały niegdyś ,a mianowicie do XVI wieku sklepy rzeźników. Smród, który ciągnął się aż do Palazzo Vechio zmotywował księcia Franciszka do wykopania biedaków i przekształcenia mostu w Most Złotników. I tak dzisiaj na moście możemy kupić biżuterię od Tiffaniego do zegarków Rolexa.

Jest to w końcu miasto, w którym nienajlepiej wychodzą SErFIE jak widać ….

Jedzenie miesza się tu ze sztuką. Można się w tym naprawdę zatracić…

Written By

Four The Same Fingers

Jestem kobietą … jestem swoim mózgiem … jestem swoim ciałem … jestem swoim kodem genetycznym i jestem swoim doświadczeniem … swoimi traumami … jestem kulturą, w której żyje … jestem planetą pod, której wpływem się urodziłam … jestem myślą … jestem materią … jestem energią … jestem gatunkiem zwierzęcia, które ktoś kiedyś nazwał CZŁOWIEKIEM… jestem pragnieniem … jestem biologią … jestem wojownikiem … jestem strzelcem … jestem ogniem … jestem całym kosmosem… jestem tym wszystkim i jednocześnie nie jestem tym wcale…